Które części twarzy ulegają starzeniu?
Części twarzy:
Brwi
z wiekiem brwi opadają i nadają twarzy smutny, zmartwiony wyraz.
Oczy
jako pierwsze przyciągają uwagę i niestety pierwsze oznaki starzenia uwidaczniają się wokół oczu. Nadmiar skóry, marszczenie i fałdowanie to główne objawy tego procesu. Blefaroplastyka (plastyka powiek) jest już często wykonywana u osób około 35 roku życia.
Policzki
starzenie tej części twarzy rozpoczyna się najczęściej w tym samym czasie co oczu. Skóra staje się wiotka i opada pod wpływem grawitacji. Powstaje wtedy bruzda nosowo-wargowa po obu stronach twarzy.
Nos
z biegiem lat wydłuża się, a jego czubek ulega opadnięciu.
Wargi
po 40 roku życia uwidacznia się w nich obniżenie ilości głównej podściółki jaką jest tkanka tłuszczowa. Ulegają one zanikowi, kolor blednie oraz są mniej wydatne.
Broda
podobnie jak nos, tak i broda ulega wydłużeniu, opadaniu. Pogłębia to efekt linii smutku zwanych też liniami marionetki. Kąciki ust opadają, przez co jeszcze intensywniej nadają twarzy bardzo smutny wyraz.
Podbródek
skóra traci z wiekiem na jędrności, staje się luźna i zwiotczała. Ludzie z nadmiarem kilogramów mają w rezultacie lepszy efekt optyczny, ponieważ nadmiar skóry jest wypełniony tkanką tłuszczową.
Szyja
jest najbardziej widoczną okolicą, która zdradza wiek i stan skóry. Powodem są włókna mięśniowe mięśnia szerokiego szyi, które zaczynają się od kącików ust, biegną przez żuchwę i wzdłuż szyi a kończą na obojczykach. Z wiekiem włókna te tracą elastyczność.
Uszy
upływające lata uwidaczniają się w wydłużonych i powiększonych uszach. Zdradzają kobiece nawyki z młodych lat. Te panie, które uwielbiały wiszące, duże kolczyki mogą mieć w efekcie bardziej wydłużone płatki uszu.
Przeczytaj „Podróż w stronę piękna”
- Skóra – jak ważne pełni funkcje
- Starznie się skóry
- Podział zmarszczek (ortostatyczne, mimiczne , statyczne)
- Kolejność powstawania zmarszczek i przyczyny
- Czynniki zewnętrzne i wewnętrzne jak wpływają na stan skóry?
- Które części twarzy ulegają starzeniu?
- Rodzaje starzenia się skóry (hormonalne, promieniowanie UV, odżywianie i sen)
- Jakie ma znaczenie prawidłowe odżywianie na stan naszej skóry?
- Jakie jest znaczenie snu i jak wpływa na nasz organizm?