Endermologia

Endermologia to mechaniczny masaż podciśnieniowy oddziałujący na tkankę łączną.

Endermologia może być stosowana jako zabieg pielęgnacyjny twarzy i ciała, z wyjątkiem piersi. Masaż połączony z podciśnieniem wspomaga uaktywnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej, a w rezultacie stymuluje produkcję włókien kolagenowych.

Efekty, jakie może przynieść endermologia zastosowana w odpowiedniej ilości serii, to odchudzanie, likwidacja cellulitu, modelowanie sylwetki i poprawa konturu twarzy. Endermologia to prawdziwe zbawienie w walce o idealnie gładką skórę i sylwetkę, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy zdrowa dieta czy regularne ćwiczenia nie przynoszą pożądanych efektów.

NEW_103
78

Endermologia – kto może poddać się zabiegowi i jak to działa?

Najlepsze efekty mogą osiągnąć osoby decydujące się na serię zabiegów w przypadku chęci zwalczenia cellulitu, modelowania sylwetki i wyszczuplenia ciała.

Cellulit to tkanka składająca się z nienaturalnie rozrośniętych i nierównomiernie rozlokowanych w ciele komórek tłuszczowych obrośniętych tkanką włóknistą. Te uciskają naczynia limfatyczne i krwionośne, co prowadzi do niedotlenienia i powstania obrzęków. Zalegające komórki tłuszczowe namnażają się i tworzą fałdy tłuszczowe.

Endermologia może powstrzymać powstawanie cellulitu, ale też cofnąć istniejące już efekty tego procesu. Taki zabieg dotlenia skórę i przyspiesza krążenie, dzięki czemu pobudza proces samoistnej odnowy biologicznej. Dzięki pobudzeniu metabolizmu organizm szybciej usuwa toksyny i tłuszcz. 

ENDERMOLOGIA – PRZECIWWSKAZANIA

Endermologia, choć przynosi pacjentom wiele dobrego, oddziałuje na głębokie warstwy skóry, dlatego nie może być stosowana u wszystkich.

Ten typ masażu nie może być stosowany u pacjentów

  • z dużą ilością tłuszczaków,
  • przepukliną brzuszną,
  • zapaleniem żył
  • aktywną chorobą nowotworową.

Endermologii nie powinni poddawać się pacjenci z bolesnymi żylakami lub skłonnością do ich tworzenia się.

Przeciwwskazaniem do zabiegów endermologii jest przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Skutkiem ubocznym tego rodzaju masażu mogą być niewielkie siniaki powstające w masowanych obszarach i negatywny wpływ na istniejące już żylaki.

43

Na czym polega endermologia?

Masaż połączony z podciśnieniem uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia oraz stymuluje do produkcji włókien kolagenowych.

Endermologia to masaż podciśnieniowy, wykonywany z ogromną siłą nacisku, który oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną, w związku z tym ma działanie:

  • odchudzające,
  • ujędrniające, zagęszczające skórę
  • odmładzające,
  • oczyszczające,
  • terapeutyczne – zmniejsza różne rodzaje bólu.

Endermologia - dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Najbardziej spektakularne efekty osiągną osoby, które zdecydują się na endermologię w celu likwidacji cellulitu, wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Dzięki pobudzeniu metabolizmu, organizm szybciej eliminuje toksyny i tłuszcz z organizmu. Endermologia to zabieg, który stymuluje do odnowy biologicznej skóry, dlatego jest polecany także osobom, które pragną poprawić kontury twarzy i poprawić elastyczność jej skóry.

Endermologia jest wykorzystywana także w leczeniu bólów mięśniowych, bólów kręgosłupa czy dolegliwości reumatycznych

29
69

Endermologia - jak wygląda zabieg?

Pacjentka ubiera się w kombinezon, który przylega do ciała, dzięki czemu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Masaż jest wykonywany za pomocą sterowanej komputerowo głowicy, która składa się z dwóch ruchomych, niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej. Podczas zabiegu, pod wpływem ciśnienia, między rolki zostaje wciągnięty fałd skórny, która przybiera kształt fali. Wtedy skóra jest rolowana od wewnątrz i na zewnątrz – w ten sposób zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a tkanka jest pobudzana do regeneracji. Intensywność masażu zależy od partii ciała.

Ważne informacje o zabiegu

Zabieg intensywnie oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną właściwą, która składa się głównie z komórek zwanych fibroblastami. Komórki te produkują kolagen i elastynę – białka, które odpowiadają za sprężystość i elastyczność skóry. Podczas zabiegu skóra jest „rozciągana” między rolkami, co stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i skutkuje odmłodzeniem skóry. Z tego powodu endermologię wykorzystuje się do masażu twarzy, szyi i dekoltu.

W ten sposób uzyskuje się:

  • ujędrnienie i poprawę elastyczności skóry,
  • wygładzenie drobnych zmarszczek,
  • łagodniejsze kontury twarzy, oczu i ust.

Podczas zabiegu skóra jest mocno ugniatana, co pobudza metabolizm.

W związku z tym następuje przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej, czego skutkiem jest:

  • redukcja cellulitu tłuszczowego,
  • wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki,
  • poprawa elastyczności skóry,
  • redukcja obrzęków i likwidacja cellulitu wodnego,

Endermologia jest także polecana w celu poprawienia krążenia i zregenerowania ciała po liposukcji.

Intensywny masaż stymuluje unaczynienie i poprawia krążenie krwi i limfy, przez co drenuje nadmiar płynów, wzmaga wymianę międzykomórkową i usuwa toksyny z organizmu.

W trakcie endermologii w naszym organizmie wyzwalają się endorfiny, tzw. hormony szczęścia, które koją ból i powodują uczucie odprężenia i zadowolenia.

W związku z tym zabieg wykonuje się także w celu:

  • leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien,
  • usuwania bólów mięśni,
  • likwidowania bólu szyjnego, pleców, stawu łokciowego, bóle kolan, stóp, dłoni,
  • likwidowania obrzęków.

Aby endermologia przyniosła oczekiwana rezultaty, zabiegi powinny być wykonywane w serii. Optymalna kuracja składa się z około 10-15 wizyt w gabinecie, odbywanych 2-3 razy w tygodniu. Liczba zabiegów zależy od stopnia zaawansowania cellulitu czy grubości tkanki tłuszczowej.

Ważna informacja

Na szybkość uzyskania zadowalających efektów wpływa lekkostrawna dieta oraz delikatny wysiłek fizyczny. Dodatkowo, w trakcie przeprowadzania serii zabiegów warto spożywać duże ilości wody (minimum 1,5 litra dziennie).