Mezoterapie redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej
zw. Lipoliza iniekcyja
Mezoterapie miejscowo redukujące tkankę tłuszczową to zbawienie dla osób, które pragną udoskonalić swoje ciało w miejscach odpornych na dietę czy ćwiczenia. Nasz gabinet włącza do swojej oferty nowoczesne i skuteczne preparaty działające na zasadzie lipolizy. Warto je wykonywać także dlatego, że są wszechstronne, oprócz wyszczuplenia miejsca poddanego zabiegowi, dochodzi do redukcji cellulitu i poprawy kondycji skóry, która po zabiegach jest bardziej napięta, wygładzona, jędrna i miękka w dotyku.
Nowoczesne mezoterapie lipolityczne modelują sylwetkę miejscowo. Ale seria mezoterapii nie zastąpi zdrowej, niskokalorycznej diety i sportu. Dlatego nie jest metodą na odchudzanie, chociaż doskonale je wspomaga, ponieważ unikamy wtedy poluzowania skóry w miejscach utraty tkanki tłuszczowej oraz panujemy nad równomiernym rzeźbieniem sylwetki w pożądany kształt!
Jak działają mezoterapie redukujące tkankę tłuszczową?
Wstrzyknięty do skóry składniki aktywne powodują obrzęk adipocytów (komórek, które magazynują tłuszcz), doprowadzają do ich pękania i uwalniania tłuszczu. Zbędny tłuszcz jest metabolizowany i wydalany przez organizm.
Korzyści:
Efekt wyszczuplenia
Usunięcie złogów
poprawienie krążenia krwi i limfy, przyspieszenie metabolizmu uwolnionych tłuszczów
Detoksykacja tkanki
usuwanie toksyn z organizm
Poprawienie krążenia krwi i limfy
ogólna poprawa wyglądu skóry, uelastycznienie, dotlenienie, wygładzenie
Zabiegi mezoterapii redukujących miejscowo tkankę tłuszczową nie wymagają specjalnego przygotowania.
Zabieg polega na podaniu preparatu do tkanki tłuszczowej odpowiednia metodą, która polega na wstrzyknięciu wybranej okolicy specjalna igłą.
Zabiegi mezoterapii nie wymagają od pacjenta rezygnowania z codziennych aktywności. Po zabiegu należy przestrzegać zalecanej przez naszego specjalistę pielęgnacji domowej, która ma znaczący wpływ na utrzymanie efektów zabiegów. Efekty zabiegu uzależnione są od holistycznego podejścia pacjenta do problemu – najlepsze rezultaty można osiągnąć, równocześnie stosując się do zaleceń stosując odpowiednią dietę i uprawiając sport. Odpowiedni styl życia może uchronić przed ponownym miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Zabieg nie działa profilaktycznie.
Liczba rekomendowanych zabiegów jest uzależniona od stosowanego preparatu..
- Ciąża, karmienie piersią
- Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie
- Stany zapalne
- Cukrzyca nieunormowana
- Skłonność do bliznowców i zwłóknień
- Choroby nowotworowe
Nowoczesne mezoterapie lipolityczne to ważny element skutecznych terapii modelujących sylwetkę? Połączenie ich z endermologią oraz z terapią CO2, czyli KARBOKSYTERAPIĄ daje doskonałe, zintensyfikowane efekty.
Lipoliza iniekcyjna - usunięcie tkanki tłuszczowej
Szczupła sylwetka uznawana jest za idealną od czasów Romantyzmu. Od dwudziestego wieku ten trend w wadze ciała nasilił się, przynajmniej jeśli chodzi o branżę modową. Jednakże, czymś co jest możliwie do osiągnięcia i pożądane przez większość kobiet to klasyczny, typowy wskaźnik talia/biodra, co wiąże się z niskim ryzykiem rozwoju chorób sercowo-naczyniowych.
Ważne są również motywacja i dużo cierpliwości podczas terapii.
Lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała bez konieczności wykonania zabiegu chirurgicznego. Zabieg lipolizy polega na podaniu do tkanki tłuszczowej specjalnego preparatu, który powoduje zniszczenie komórek tłuszczowych. Dzięki temu z komórek uwalnia się tłuszcz, który następnie jest wydalany z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne. Uszkodzone i puste komórki tłuszczowe ulegają wchłonięciu i są zastępowane tkanką włóknistą, co powoduje obkurczenie się skóry w obrębie obszaru poddawanego kuracji.
Zabieg przeznaczony jest dla osób, u których występuje:
- miejscowe otłuszczenie ciała
- podwójny podbródek
- fałd tłuszczu na brzuchu
- tłuszcz na udach
- zbyt szerokie uda
- wewnętrzna strona ud
- tłuszcz na pośladkach
- zbyt grube pośladki
- gruby, otłuszczony „byczy” kark
- tłuszcz wokół pach
- poduszeczki tłuszczowe w okolicy pach
- zbyt grube kolana
- fałdy na plecach
- tłuszczaki
- leczenie wykorzystywane po liposukcji przy wszelkich nierównościach skóry
Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacją, podczas której wykonywane jest badanie skóry pacjenta oraz przeprowadzany jest wywiad, a następnie omawiane są szczegółowo zasady działania preparatu i przebieg zabiegu oraz jego oczekiwane efekty. Zabieg jest odczuwalny, jednak ból związany ze wstrzykiwaniem preparatu jest minimalny.
Pacjent, w zależności od indywidualnych zaleceń specjalisty, nie powinien przyjmować przez okres około 1 tygodnia przed zabiegiem aspiryny i innych leków obniżających krzepliwość krwi.
W przypadku przyjmowania doustnej izotretynoiny (np. Acnenormin, Roacutan, Izotek, Curacne), zabieg może zostać wykonany po minimum 3 miesiącach od zakończenia terapii.
W osiągnięciu zamierzonego efektu jest potrzebne wsparcie medyczne w redukcji celowanej zmiany adaptacyjnych do nowego stylu życia (dieta, ćwiczenia)
Zabieg lipolizy iniekcyjne trwa od kilkunastu minut do pół godziny.
Efekt lipolizy po serii zabiegowej to zazwyczaj utrata 4-5cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. Utrata centymetrów związana jest z ilością przeprowadzonych zabiegów i nagromadzonej tkanki tłuszczowej.
Zabieg najefektywniej jest wykonywać w serii, by uzyskać lepsze efekty. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy zwykle od 2 do 3 zabiegów, jeśli ilość tkanki tłuszczowej jest większa, to seria zabiegów powinna być zdecydowanie wyższa.
Efekty są całkowicie trwałe. W celu ich zwiększenia po wykonaniu zabiegu lipolizy, jako uzupełnienie terapii polecam zastosowanie w gabinecie drenażu limfatycznego, aby uruchomić i usunąć z komórek tłuszcz oraz ułatwić jego transport przez naczynia chłonne. Dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów proponuję stosować również dietę niskotłuszczową.
Po zabiegu, w miejscu wstrzyknięcia preparatu zazwyczaj pojawiają się zaczerwienienie i obrzęk. Efektem ubocznym zabiegu mogą być zasinienia po nakłuciach igłą, a także niewielki ból w leczonej okolicy. Miejsce poddane zabiegowi staje się wrażliwsze na dotyk lub ucisk, może również wystąpić niewielki świąd skóry. Taka reakcja utrzymuje się zazwyczaj do kilku dni po zabiegu. Dolegliwości można zmniejszyć zażywając leki antyhistaminowe i tradycyjne środki przeciwbólowe.
- ostre choroby nerek i wątroby
- cukrzyca
- zaburzenia krzepliwości
- stałe stosowanie aspiryny lub innych leków przeciwzakrzepowych
- padaczka
- ciąża, karmienie piersią
- choroby autoimmunologiczne
- ostre infekcje
- znaczna otyłość (BMI>35)
- alergia na soję i jaja
- niewyrównane schorzenia tarczycy
- infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć preparatu
- nasilona otyłość lub nadmiar luźnej skóry po utracie wagi