MEZOTERAPIE NAPINIĄJĄCE STRETCH/ROZSTĘPY

Skóra traci swoją jędrność z różnych powodów. Najbardziej oczywisty to wiek – włókna kolagenowe słabną, zmniejsza się produkcja nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, skóra staje się coraz cieńsza, bardziej wiotka i łatwo poddaje się grawitacji. Do utraty jędrności i elastyczności dochodzi także w przypadku znacznej i szybkiej utraty wagi oraz po ciąży, gdy skóra miejscowo jest bardzo rozciągnięta. Zwiotczała skóra może być też problemem po zabiegach wyszczuplających np. liposukcji. Najbardziej kłopotliwe partie ciała, w których najszybciej i najczęściej zauważamy brak jędrności skóry to: ramiona (motylki, czyli zwisająca skóra ramion), biust, brzuch, wewnętrzna strona ud i pośladki. Utrata wagi i wiotczenie objawia się także na twarzy, zwłaszcza w rejonie podbródka i owalu.

Bez względu na przyczynę i partię ciała rozwiązanie problemu jest proste – MEZOTERAPIA!

NEW_15
p1_31

Mezoterapie napinające

Do skóry ciała podchodzimy równie uważnie, jak do skóry twarzy. Wiemy, jak dużym obciążeniem jest wewnętrzny przymus ukrywania mankamentów spowodowanych utratą jędrności skóry. Udowadniamy naszym pacjentom, że wykorzystując najlepsze dostępne na rynku preparaty, poddając się odpowiednio łączonym terapiom ułożonym w długoterminowy plan, skóra może wrócić do dobrej formy!

Jak działają mezoterapie napinające?

Jędrna skóra to ta dobrze nawilżona, gęsta, sprężysta. Mezoterapie napinające, żeby osiągnąć swój cel, muszą działać wielokierunkowo, ponieważ jędrność skóry to efekt prawidłowej jej pracy na kilku poziomach.

Nawilżają

Koktajle przywracające jędrność zawierają kwas hialuronowy – substancję naturalnie występującą w organizmie, której rolą jest wiązanie wody. Skóra, która zawiera odpowiednią zawartość kwasu jest jędrna i sprężysta, a jego deficyt sprawia, że staje się wiotka i pojawiają się zmarszczki. Uzupełnienie kwasu metodą mezoterapii znacząco poprawia kondycję skóry, jej nawilżenie i elastyczność.

Aktywizują do odnowy

Skóra swoją jędrność zawdzięcza fibroblastom, odpowiedzialnym za syntezę kolagenu i elastyny. Z wiekiem fibroblasty tracą wydajność metaboliczną i replikacyjną, sprawia to, że spada produkcja kolagenu i elastyny, a rusztowanie dla skóry z nich zbudowane – słabnie. Specjalne składniki i kompleksy napinające zawarte w koktajlach aktywizują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny, dzięki temu przywracają skórze jędrność i sprężystość.

Wspierają procesy metaboliczne

Aminokwasy, witaminy, minerały zawarte w preparatach do mezoterapii kontrolują i wspierają procesy, które zachodzą w skórze, poprawiając jej wydolność i metabolizm. Odpowiednio skomponowane składniki wzmacniają działanie kompleksów i substancji napinających i skutecznie podnoszą funkcje obronne skóry przed wolnymi rodnikami.

p1_51

Leczenie rozstępów

Rozstępy, tworzone są w obrębie skóry właściwej, na skutek uszkodzenia struktury włókien kolagenowych. W badaniu mikroskopowym rozstępy okazują się bliznowcami. Rozstępy to ściśle ograniczone linie zanikowej skóry spowodowane rozciągnięciem i rozdarciem tkanki łącznej. Ich przyczyny to gwałtowny wzrost, ciąża, przyrost masy ciała, brak równowagi hormonalnej oraz predyspozycje genetyczne.

W pierwszej fazie powstawania -świeże rozstępy mają kolor od różowego do purpurowego, układając się w regularne pasma o szerokości 1-15mm, bledną po 3-6 miesiącach

W drugim etapie -są starsze i dochodzi do ich rozjaśnienia są bardziej wyblakłe, spłycone następuje próba przywrócenia skórze prawidłowej sprężystości. Jest to jednak niemożliwe, gdyż utracona bezpowrotnie forma kolagenu, nie ulega samoistnej naprawie, przez co na powierzchni skóry pozostają małe blizny i są trudniejsze do leczenia.

Rozstępy najczęściej umiejscawiają się u kobiet na biodrach, piersiach, górnej części ud, brzuchu ( rozstępy ciążowe), a u mężczyzn w okolicy ledzwiowo-krzyzowej oraz obręczy barkowej. Czynnikami wywołującymi powstawanie powyższysz zmian są: zaburzenia hormonalne (zwiększony poziom kortyzolu, estrogenów), nieprawidłowe odżywnianie, przyjmowanie leków grupy glikokortykosteroidów, predyspozycje genetyczne, zaburzenia prawidłowego funkcjonowania fibroblastów.

Utworzone na skórze rozstępy, całkowicie usunąc można jedynie drogą operacyją, zabiegi gabinetowe wyłącznie zmniejszają ich widoczność.

Do zabiegów pozwalających na uzyskanie optymalnych efektów należą:

1. Mezoterapia

iniekcja odpowiednio przygotowanych roztworów substancji aktywnych w celu stymulacji fibroblastów skóry właściwej i odnowy kolagenu

2. Piling chemiczny wykorzystujący kwas glikolowy

roztwór tego związku pobudza epidermolizę oraz syntezę komórek naskórka i kolagenu na powierzchniowych warstwach skóry.

3. Karboksyterapia

leczenie dwutlenkiem węgla

4. Mikrodermobrazja

mechaniczne usunięcie naskórka, przy pomocy specjalnego aparatu. Zabieg ten prowadzi do zwiększenia stopnia elastyczności skóry i jej regeneracji. Mikrodemobrazja zwielokrotnia również tworzenie kolagenu i elastyny, stymuluje krążenie.

p2_58

Leczenie blizn

Blizny nazywa się tkankę łączną włóknistą są efektem końcowym procesu naprawy skóry po urazach. Tworzenie blizny jest częścią fizjologicznego procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona ubogokomórkową tkanką zawierającą liczne włókna kolagenu. Blizny charakteryzuje się ścienczenim naskórka, zmniejszeniem sprężystości, brakiem przydatków, wygładzeniem linii skórno-naskórkowej. Wyrażnie różni się od otaczającej ją skóry kolorem, strukturą, reakcją na promieniowanie słoneczne, elastycznością i wytrzymałością

Na kształt blizny może składać się wiele czynników. Zależy on od przyczyny urazu, np. zranienia czy oparzenia, okolicy ciała, który ulega urazowi, czasu trwania gojenia czy wreszcie indywidualnych skłonności do nadmiernego bliznowacenia.

Przyczyny mogą być mechaniczne, chemiczne lub urazy fizyczne warstwy brodawkowej, zakażenia skórne, guzy, zaburzenia autoimmunologiczne lub naczyniowe  

Do rodzajów blizn ze względu na mechanizm uszkodzenia należą:

Blizny oparzeniowe,

pooperacyjne,

pourazowe,

potrądzikowe,

rozstępy

Dowiedz się więcej