Mezoterapie na cellulit

Cellulit już dawno przestał być kojarzony z nadwagą. Problem dotyczy zarówno osób z tendencją do gromadzenia tkanki tłuszczowej, jak i tych szczupłych, o nienagannej sylwetce i idealnej wadze. Do naszej oferty wyselekcjonowaliśmy najskuteczniejsze na rynku preparaty, które dobieramy dla pacjentów indywidualnie, tworząc plany leczenia uwzględniające typ schorzenia i jego stadium.

Producenci kosmetyków przekonują nas kobiety, że cellulit można zwalczyć, smarując się odpowiednimi preparatami. Drogie Panie, muszę Was zmartwić, cellulit jest schorzeniem metabolicznym tkanki podskórnej, którego nie wyleczy balsam antycellulitowy jedynie możemy je stosować w połączeniu z zabiegami aby ujędrnić i wygładzić skórę. W naszym gabinecie podchodzimy do terapii cellulitu kompleksowo, wspólnie z pacjentem analizujemy jego tryb życia, dietę, przyzwyczajenia, w razie potrzeby zlecamy badania hormonalne. Również polecamy terapie łączone. Dzięki holistycznemu podejściu osiągamy najwyższą możliwą skuteczność.

NEW_14
p1_33

Co to jest cellulit?

Cellulit najczęściej pojawia się na piersiach, brzuchu i udach. W miejscach, w których występuje, struktura skóry jest grudkowa, pomarszczona i włóknista, dlatego też cellulit zyskał miano „pomarańczowej skórki”. Jego rozmiar oraz wygląd zależą od stopnia zaawansowania. Cellulit towarzyszy ludzkości od początków jej istnienia. Cellulit związany jest z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej, łącznej oraz układu żylno- limfatycznego. Ten problem dotyczy 80-90% żeńskiej populacji.

Grudki widoczne pod skórą to powiększone adypocyty – komórki tłuszczowe. Kiedy się powiększają, uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne znajdujące się blisko nich. Przez to krążenie jest gorsze, gorzej działa przemiana materii w komórkach, słabiej przyswajają tlen i składniki odżywcze – znacznie wolniej usuwane są z nich toksyny, czyli uboczne produkty tego procesu. W konsekwencji nieusunięte toksyczne resztki i woda zalegają w tkankach.

Z medycznego punktu widzenia cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, gdzie grudki tłuszczu modelują między sobą puste przestrzenie, w których zbiera się woda oraz produkty przemiany materii. Następnie w danym miejscu pojawia się obrzęk prowadzący do powikłań z ukrwieniem. Organizm stara się zachować tłuszcz „na później” (w przypadku kobiet na okres ciąży), dlatego tak trudno walczyć z tą przypadłością.

Do czynników sprzyjających powstawanie cellulitu zaliczamy:

brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia,

nieprawidłową dietę ,nadmiar cukru i soli w diecie,

nadużywanie alkoholu

przewaga estrogenów przy niedoborze progesteronu,

problemy z krążeniem,

noszenie zbyt obcisłych ubrań,

nałogowe palenie papierosów,

wady postawy (skrzywienie kręgosłupa zaburza krążenie krwi w nogach).

zaburzenia hormonalne

skłonność do kumulacji wody przez organizm

Dotyka przede wszystkim kobiety, pojawiając się już w okresie dojrzewania (nasila się w okresie przekwitania, ciąży, menopauzie, podczas stosowania antykoncepcji oraz hormonalnej terapii zastępczej). Cellulit występuje także u osób szczupłych i aktywnych fizycznie

Jak określić stopień cellulitu?

Pierwszy stopień cellulitu nie jest bardzo widoczny. Żeby go określić, ściśnij dwoma palcami płat skóry na brzuchu lub na górnej części ud. Jeśli skóra robi się lekko grudkowa, jest to pierwszy stopień.

Drugi stopień cellulitu sprawdza się tak samo jak pierwszy, jednak skóra po ściśnięciu wygląda jak pomarańczowa skórka, a przy dotyku tego miejsca możesz odczuwać lekki ból.

Trzeci stopień cellulitu jest już widoczny bez ściskania, a grudki mają większą objętość. Na całej powierzchni występowania skóra w głębszych warstwach jest nierównomiernie pofałdowana (nie mylić z pomarszczoną).

Czwarty stopień cellulitu to moment, kiedy skóra wręcz trzęsie się z nadmiaru pofałdowań. Grudki podczas dotykania bardzo bolą, są łatwo wyczuwalne już przy delikatnym dotyku dłonią.

Im wyższy stopień cellulitu, tym gorzej dla jego posiadaczki, ponieważ trudniej z nim walczyć w zaawansowanym stadium. Kiedy jest już wyraźnie widoczny i towarzyszy mu nadwaga, niestety należy zaliczyć go do chorób. Dzieje się tak, ponieważ cellulit jest bezpośrednio powiązany z tłuszczem, a objawy rosną wraz z jego ilością w organizmie. Tworzy się u większości kobiet, z przewagą u pań otyłych lub takich, u których tkanka tłuszczowa gromadzi się w dolnych partiach ciała.

p1_40
p1_35

Jak walczyć z cellulitem?

Pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz wprowadzać w życie małe zmiany, tym szybciej pozbędziesz się cellulitu. Skuteczne będą wszelkie sposoby na oczyszczenie organizmu z zatrzymywanej wody, pobudzenie ukrwienia i zastąpienie tkanki tłuszczowej mięśniami. Początkowe stadium nie wymaga stosowania drastycznych metod walki z pomarańczową skórą. Zacznij chodzić na spacery i uprawiaj sport, który cię zmęczy. Odpowiednie będą jogging, spinning, interwały, trening na orbitreku, skakanka i ćwiczenia na brzuch oraz dolne partie ciała.

Ogranicz spożywaną sól i sód, które powodują zatrzymywanie wody, a w efekcie obrzęki. Możesz tutaj wspomóc się preparatami aptecznymi, które pomagają usunąć wodę z organizmu lub działają detoksykująco.
Z kolei ukrwienie samodzielnie poprawisz ukrwienie w tylko w niewielkim stopniu, jednak warto to zrobić. Codziennie wykonuj mocny prysznic naprzemienny „ciepła-zimna”, a miejsca z cellulitem szoruj szorstką gąbką lub myjką z wypustkami (do kupienia za niewielkie pieniądze w drogeriach). Jeśli jesteś osobą wytrwałą, skorzystaj z pomocy kosmetyków.
Pomocne będą tu specjalne produkty antycellulitowe stosowane codziennie przynajmniej przez trzy miesiące.

Wszelkie działania, które podejmujemy w domu, jeżeli wykonujemy je regularnie są skuteczne. Polecam zwłaszcza te najprostsze –  regularne peelingi, używanie rękawic bądź szorstkiej gąbki do masażu, naprzemienne zimne i ciepłe natryski.

Do zabiegów o potwierdzonej skuteczności zaliczamy:

Mezoterapie

podanie preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej , poprzez punktowe nakłucia obszaru dotkniętego cellulitem

Masaże

manualny drenaż limfatyczny, masaż bańką chińską, endermologie.

Endermologia

uważana jest za najskuteczniejszą metodę walki z cellulitem. Skóra masowana jest przy użyciu specjalnie zasysającej głowicy, w skład której wchodzą dwie ruchome rolki

Karboksyterapia dwutlenkiem węgla

Produkty poniżej możesz przyjmować w dowolnej postaci: jeść, pić, szukać w suplementach i kosmetykach one mogą pomóc szybciej osiągnąć zamierzone efekty w połączeniu z zabiegami gabinetowymi. Zawarte w nich składniki działają m.in. na pobudzenie ukrwienia, usprawnienie przemiany materii oraz budowę kolagenu:

  • zielona herbata,
  • brokuły,
  • buraki,
  • kurkuma,
  • czarna rzepa,
  • mniszek lekarski,
  • koper włoski,
  • pokrzywa.

Jak działają mezoterapie antycellulitowe?

Mezoterapie antycellulitowe mają kilka zadań:

Usuwają nagromadzony tłuszcz

substancje aktywne zawarte w koktajlach powodują lipolizę, czyli doprowadzają do pęknięcia błony komórek magazynujących tłuszcz i przyspieszają ich opróżnianie, wspierają rozpuszczanie „uwolnionego” tłuszczu.

Usuwają złogi

mezoterapia poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki temu przyspiesza usuwanie zbędnych produktów rozkładu tłuszczów.

Detoksykują tkanki

skuteczniej działające krążenie wspiera i przyspiesza usuwanie toksyn z organizm.

Poprawiają krążenia krwi i limfy

opróżnienie adipocytów uwalnia naczynia krwionośne i układ limfatyczny od ucisku, dzięki temu dochodzi do szybkiej regeneracji uszkodzonych tkanek.

Działają profilaktycznie

poprawiają stan skóry, optymalizują jej działanie, nie dopuszczają do przerostu adipocytów i powstawania cellulitu.

Rodzaje mezoterapii antycellulitowych