Mezoterapia Twarzy i ciała

Klient przede wszystkim pożąda metody naturalne i przyjazne dla środowiska, również ważna jest skuteczność, efekt i bezpieczeństwo. Mezoterapia jest w stanie zaspokoić wszystkie te potrzeby. Te „zastrzyki piękna” zwiększają atrakcyjność, zwykle bez dłuższej rekonwalescencji i mogą być przygotowane idealnie do indywidualnych potrzeb.

W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny można poprawić bez tworzenia efektu maski dzięki polaczeniu różnych indywidualnie dobranych substancji aktywnych i miejscowe ich wstrzykiwanie.

Starzenie się skory odnosi się do zmian spowodowanych przez biologiczne starzenie oraz tych przypisywanych środowisku i stylu życia. Starzenie się to nie tylko zmiany hormonalne i nikotyna, ale także słonce, wiatr i chłód powodują utratę przez skore napięcia, elastyczności i blasku. Styl życia ma w 40% wpływa na proces starzenia. Badania wykazały, ze z wiekiem twarz z plamami jest postrzegana jako znacznie starsza niż ta z liniami.
Stres jest często przyczyna utraty włosów, przedwczesnego starzenia się skory lub cellulitu.

Ważną role odgrywa także właściwa pielęgnacja z użyciem kremów nawilżających i produktów przeciwstarzeniowych zawierających filtry przeciwsłoneczne, które należy zacząć stosować jak najwcześniej. Kremy działają tylko na górne warstwy skory nie jest w stanie zapobiec redystrybucji tkanki tłuszczowej, ani utracie wiotkości czy postępującemu zanikowi skory.

Kontur twarzy zmienia się  na przestrzeni lat : policzki zapadają się do wewnątrz, powstają
” policzki chomika”, a okolica podżuchwowa zaczyna wiotczeć.
Oczy i usta zmniejszają się, zarysy warg staja się nieostre, a twarz wygląda na zmęczoną. Linie przekształcają się w zmarszczki i bruzdy.
Podczas gdy kosmetyki upiększające mogą ukryć wiele problemów na twarzy, szyja i ręce zawsze zdradza prawdziwy wiek.

W moim gabinecie zdrowie i piękno są postrzegane jako całość.
Terapia potrzebuje czasu i także potrzebna tu jest odrobina cierpliwości ze strony klienta, ponieważ efekt terapii stanie się widoczny po kilku zabiegach. W zamian za to klient zyskuje zwykle długotrwale rezultaty pobudzonych procesów naprawczych i regeneracyjnych.

Poczucie estetyki wymaga zrelaksowanego, naturalnego blasku. Lubimy być komplementowani, ale nie chcemy być podejrzewani o wykonywanie zabiegów upiększających.

new_51

Czym jest mezoterapia?

Trzeba to wyjaśnić na początku – mezoterapia to nie zabieg, a metoda. Za pomocą igły do skóry wprowadzane są substancje aktywne w postaci koktajli, które mają na celu wyraźnie poprawić jej kondycję. Mezoterapia dotyczy skory i tkanki podskórnej, do której podaje sie substancje aktywne dobrane i dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Mezoterapia zostala stworzona w 1952  roku przez francuskiego lekarza Michela Pistora i do tej pory rozprzestrzenia sie na caly swiat.

Skora – jej docelowy organ- umożliwia celowanie substancji miejscowe z charakterystycznymi efektem depot ( stopniowe uwalnianie się porcji składników umieszczonych w tkankach).

Rozmaite techniki iniekcyjne umożliwiają nie tylko kontrole szybkości dostarczania substancji aktywnych do miejsc docelowych, ale również czasu, kiedy będą pozostawać w tkankach. Podczas gdy czynniki te również mogą przejść głębiej pod skora na drodze dyfuzji, zasadniczo nie przechodzą one do krążenia ustrojowego, ponieważ ich wniknięcie do tkanki łącznej oraz substancji międzykomórkowej gwarantuje ich zmetabolizowane.

Czas utrzymywania się efektów, po podaniu preparatu jest uzależniony od wielu czynników, m.in. wiek pacjenta, tempo metabolizmu czy relatywnej dynamiki obszaru w który produkt został podany.

Dlaczego to działa?

Naskórek, a szczególnie jego najbardziej wierzchnia warstwa – warstwa rogowa, pokryta płaszczem hydro-lipidowym, tworzy na skórze barierę fizyczną przeciwko bakteriom, wirusom, grzybom, chemikaliom oraz zapobiega zbyt szybkiemu odparowywaniu wody z naskórka. Ta ochrona ma jednak jeden minus, utrudnia dostarczanie skórze odpowiedniej ilości dobroczynnych składników aktywnych (których z wiekiem, coraz bardziej potrzebujesz).
Skuteczne nawilżenie i odżywienie skóry wymaga więc ominięcia tej bariery, a igła jest tu doskonałym narzędziem. Co więcej nakłuwanie skóry ma jeszcze inne zalety – niewielkie, kontrolowane uszkodzenia mobilizują tkanki do uruchomienia procesów naprawczych, w efekcie których powstają nowe, młode komórki.
Naskórek pokryty jest hydrolipidowym filmem ochronnym o pH wynoszącym 5-5,9, pokrytym fizjologiczna warstwa bakterii, która nie ulega całkowitemu zniszczeniu, nawet przy najbardziej dokładnym oczyszczeniu.

Bariera lipidowa naskórka leży poniżej, zbudowana jest z keratynocytow tworzących wielowarstwowy nabłonek plaski. Błona podstawna zawiera komórki układu odpornościowego Langerhansa i melanocyty odpowiedzialne za ochronę ciała przed słońcem. Receptory uciskowe, mieszki włosowe, gruczoły łojowe, zakończenia nerwowe, małe mięsnie skórne i siec naczyń kapilarnych są zanurzone w macierzy skory właściwej. Przy jej styku z tkanka podskórna występują termoreceptory i mechanoreceptory, naczynia krwionośne i limfatyczne, gruczoły potowe, nerwy i położone głębiej coraz większe pokłady tkanki tłuszczowej.

new_52

Najważniejszą funkcje fizjologiczne skory to mikrokrążenie, regulacja neurowegetatywne, obrona immunologiczna i funkcja sita molekularnego macierzy zewnątrzkomórkowej.

Dobrze wiadomo, ze naturalna bariera skory stanowi wyraźna granice dla wszystkich produktów pielęgnujących skore. W metodzie mikroiniekcji w skórze występują liczne mikrouszkodzenia o wysokim stopniu inwazyjności konsekwencja procesu gojenia ran i stymulacji skory właściwej owocuje synteza kolagenu i elastyny po sześciu tygodniach.

Skora właściwa składa się głownie z kolagenu i tkanki łącznej.
Kolagen to białko budulcowe tkanki łącznej, który nadaje skórze jędrność i napięcie. Fibroblasty, komórki skory właściwej, które produkują kolagen są pobudzane przez wstrzykiwanie mieszaniny, wzmacniające tkankę łączna skory i aktywują funkcje komórkowe.

Skora – jej docelowy organ- umożliwia celowanie substancji miejscowe z charakterystycznymi efektem depot ( stopniowe uwalnianie się porcji składników umieszczonych w tkankach).

Rozmaite techniki iniekcyjne umożliwiają nie tylko kontrole szybkości dostarczania substancji aktywnych do miejsc docelowych, ale również czasu, kiedy będą pozostawać w tkankach. Podczas gdy czynniki te również mogą przejść głębiej pod skora na drodze dyfuzji, zasadniczo nie przechodzą one do krążenia ustrojowego, ponieważ ich wniknięcie do tkanki łącznej oraz substancji międzykomórkowej gwarantuje ich zmetabolizowane.

new_53

Dla kogo jest mezoterapia?

To rewelacyjna metoda praktycznie dla każdego! Regularnie stosowana jest prawdziwą inwestycją w młody, zdrowy i piękny wygląd skóry. Nie bez przyczyny o mezoterapii mówi się, jako nieodzownym i podstawowym (w połączeniu z PEELINGAMI) elemencie nowoczesnej pielęgnacji cery w każdym wieku!

Zalecam stosowanie mezoterapii zwłaszcza w terapiach łączonych z peelingami. To dla mnie „must have” pielęgnacji skóry współczesnej kobiety i podstawowe narzędzie anti-aging. Tak zaopiekowana skóra wygląda rewelacyjnie, ma zdrowy koloryt, jest napięta, promienna i głęboko nawilżona. Jej właścicielka zauważy różnicę!

Mezoterapia igłowa: efekty i schemat terapii

Rezultaty natychmiastowe

wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry

Rezultaty długotrwałe

koryguje zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry

Faza 1

Terapia uderzeniowa/ faza początkowa: 1 zabieg co 1-2 tygodnie

Faza 2

Regeneracja skóry/ faza podtrzymująca: 1 zabieg co 3-4 tygodnie

Faza 3

Podtrzymanie efektów kuracji/ faza przypominająca: 1 zabieg co miesiac, kwartał lub nawet rok

Wskazania do mezoterapii koktajlami:

Wdrożenie nowoczesnej pielęgnacji

Działania anti-aging

Skóra wymagająca nawodnienia, odżywienia

Utrata blasku

Brak jędrności i elastyczności

Przesuszona skóra

Powierzchniowe zmarszczki

Fotouszkodzenia skóry

Przyspieszone starzenie

Rozszerzone pory

Rozstępy

Cellulit

Rozszerzone naczynka

Plamy starcze

Przebarwienia

Blizny potrądzikowe

Trądzik

new_54

Efekty mezoterapii koktajlami

  • Skóra odpowiednio nawilżona
  • Wzrost jędrności i elastyczności
  • Pobudzenie skóry do odmłodzenia
  • Odnowa skóry
  • Wygładzenie, spłycenie zmarszczek mimicznych
  • Wzmocniona, promienna cera
  • Ujednolicenie kolorytu
  • Wzmocnienie bariery ochronnej skóry
  • odmłodzenie skóry,
  • odświeżenie karnacji skóry,
  • rozjaśnienie plam,
  • redukcja cellulitu,
  • zmniejszenie produkcji gruczołów łojowych, uspokajają,
  • zwężenie ujścia mieszków włosowych i łojowych,
  • kontrolowane usuwanie obumarłych komórek,
  • redukcja tkanki tłuszczowej i rozstępów,
Ważne informacje
  • kobiety w ciazy ,okres karmienia piersią
  • alergie na ktorąkolwiek substancje
  • predyspozycja do blizn przerostowych lub zaburzen pigmentacyjnych
  • wysoce aktywne procesy autoimmunologiczne
  • poważne zaburzenia sercowo-naczyniowe i metaboliczne
  • ostre zakażenia wirusowe lub bakteryjne
  • ostre stany zapalne skory np.opryszczka
  • padaczka
  • Choroby nowotworowe
  • Cukrzyca
  • wiek poniżej 16 roku życia
  • lęk przed iniekcjami
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)
  • zakażenia wirusem opryszczka HSV1 (zapobiegawcze leczenie lekiem przeciwwirusowym – acyclovir lub valaciclovir)
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Gorączka

Poza działaniem preparatów istotne znacznie ma również samo nakłucie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset) z uwagi na:

  • Poprawę metabolizmu komórek skóry
  • Stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
  • Powstanie nowych naczyń krwionośnych
  • Poprawę mikrokrążenia
  • Stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki
  • Hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników
  • Prawidłowe odżywianie skóry

Te wszystkie aspekty stanowią przewagę mezoterapii iniekcyjnej nad tak zwaną mezoterapią bezigłową.

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,3-0,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6–72 godzin.

  • Bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach
  • są krótkotrwałe i występują podczas pierwszego leczenia: łagodny ból, krwawienie, niewielkie siniaki, krwiaki, łagodne zaczerwienienie, obrzęk, złuszczanie się skóry, niewielkie delikatne ślady zadrapań, dermografizm
  • Zasinienia, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny)
  • zaburzenia pigmentacyjne występują po niedozwolonej ekspozycji na słońce
  • na dwa dni przed zabiegiem nie mozna przyjmowac aspiryny ani produktow zawierajacych enzymy
  • poinformowac o wszelkich regularnie przyjmowanych lekach ( np. doustne leki przeciwzakrzepowych)
  • poinformowac o przebytych chorobach
  • kobiety informuja o ciazy
  • o wszelkich uczuleniach i nietolerancjach
  • poinformowac o sklonnosci do powstawania bliznowcow i zaburzen pigmentacji
  • bez nakladania makijazu na miejsca iniekcji
  • przed zabiegiem skory glowy, wlosy nalezy umyc
  • nie nalezy przyjmowac szczepionek 1 tydzien przed zabiegiem
  • nalezy unikac kapieli w wannie, sauny, masaze, maseczek blotnych przez 24h po zabiegu
  • unikac opalania i wizyty w solarium przez co najmniej 48h po zabiegu
  • nie powinno sie nosic barwionych, nowych lub bardzo obcislych ubran, ktore moglyby pozostawac w kontakcie z leczona okolica
  • nie mozna stosowac radioterapii ani elektroterapii przez 3 dni
  • standardowa pielegnacja skory moze zostac wznowiona po 24h

Dowiedz się więcej